שולחנות כתיבה

הילד שלכם גדל והגיע לכיתה א' .עם כניסתו לבית הספר יש צורך בשולחן לעשיית שיעורים, למידה למבחנים ,ארגון וסדר במגירות או מדפים.
שולחנות כתיבה צריכים לתת פתרון לכל אלו ולענות גם על צרכים עתידיים.

בבחירת שולחן כתיבה יש להתייחס לגודלו הפיזי של השולחן, לגובהו, להמצאות מקומות אחסון ולהתאמת שולחן הכתיבה לקבלת מחשב ומכשירי מולטימדיה אחרים, הגודל המינימלי הרצוי לשולחן כתיבה מתחיל מ- 120 ס"מ
מנקודת מבט של עיצוב חדרי ילדים, ישנן שתי אפשרויות מובילות לעיצוב שולחן כתיבה בחדר ילדים:

  • שולחן כתיבה שהינו יחידה עצמאית

  • שולחן כתיבה אינטגרלי, המהווה חלק בלתי נפרד ממכלול הרהיטים בחדר הילדים
    מקומות אחסון בסביבת שולחן הכתיבה חשובים לארגון חוברות, מחברות, ספרים וכלי כתיבה ,ככל שירבו יקלו על הילד בארגון חפציו ומציאתם בקלות.
    האחסון בשולחנות כתיבה הינו ביחידת אחסון במגירות, או מגירות מתחת לשולחן הניתנות להזזה בעת הצורך ובנוסף יחידת מדפים, כוורת, או מדפים בודדים מעל השולחן.
    במידה ולא מתאפשר לתלות מדפים מעל השולחן, או לצדו ניתן לשלב מדפים ברגל השולחן.
    בכדי להגן על השולחן מפני צבעים דבקים וכדומה, מומלץ להוסיף זכוכית על משטח שולחן הכתיבה. שולחן כתיבה אינטגרלי הינו שולחן המהווה חלק מקומפלקס של רהיטים. הוא צמוד אליהם, או מחובר עליהם, ולכן מהווה חלק בלתי נפרד ממכלול הרהיטים בחדר. שימוש בריהוט ילדים אינטגרלי הינו דרך לעיצוב חדרי ילדים בצורה שונה ולא שגרתית, תוך יצירת פינות עניין פונקציונליות. יחד עם זאת, רהיטי ילדים אינטגרליים מחייבים תכנון ארוך טווח ודיוק.

מיקום שולחנות כתיבה צריך להתחשב במידות החדר הספציפי ומיקום החלונות ,אם ניתן חשוב למקם את שולחן הכתיבה במקום בחדר בו יש את כמות האור המרבית, אם זאת חשוב לשים לב למיקום מסך המחשב כך שלא ימוקם כשפניו לכוון החלון, בכדי למנוע השתקפות החלון במסך.

מומלץ לבחור שולחנות כתיבה ברמת גימור ואיכות גבוהה, ללא גימיקים וציורים ילדותיים, על-מנת שיוכל להוות פריט רהוט בחדר הילדים לטווח ארוך.

שולחן כתיבה לחדרי ילדים ונוער
רוצים לשמוע עוד? השאירו פרטים ונחזור אליכם